Stínící technika

Systém inteligentní elektroinstalace zvládá jak nainstalované žaluzie, tak i rolety a markýzy. Žaluzie reagují na počasí, na denní i noční dobu. Díky slunci se začnou automaticky žaluzie vytahovat a sluneční energií se vytápí dům. Po setmění se žaluzie zatáhnou.

Více informací

Využití sluneční energie v automatickém režimu Stínící technika se plně automaticky ovládá na základě pozice slunce a slunečního Svitu a na pokojové teplotě.

Před silným větrem nebo bouřkou sjede stínící technika do ochranné polohy
– rolety se stáhnou a markýzy vytáhnou, dům funguje i bez vaší pomoci.

Žaluzie se stahují i vytahují automaticky, dálkovým ovládáním, běžným tlačítkem i webovým rozhraním. Lze nastavit přes aplikaci z chytrého telefonu či tabletu.

Jednotlivé žaluzie můžete ovládat pomocí vytvořených skupin
– první patro, západní strana, ložnice apod. Záleží na vaší volbě.

Osvětlení

V chytrém domě si můžete navolit světla pro každou příležitost, podle nálady, či situace. Vše je dokonale vymyšleno.

Více informací

Když se venku stmívá, v domě se pozvolna rozsvěcují světla, když jdeme spát, světla zhasínají. V noci se světla rozsvěcují tlumeně – např. když jdete v noci
na toaletu, tak se světla rozsvítí pouze tak, aby nenarušila váš biorytmus.

Fázovité rozsvěcování a zhasínání je příjemné pro oči a prodlužuje životnost
světelného zdroje.

Ovládání:
Je velmi jednoduché a je možno nastavit stmívání, barvu, rozsvícení, zhasnutí
– světlo můžete ovládat pomocí aplikace, (z postele, při jídle)
nebo přes webové rozhraní. Nastavíte si kombinaci a uložíte.

Když vstoupíte v šeru do místnosti, automaticky se aktivuje daná světelná scéna.
Pokud chcete cokoli na osvětlení změnit, stačí použít aplikaci nebo vypínač.
Už nikdy netápejte ve tmě!

Vytápění

Inteligentní topení, či chlazení nastaví ideální teplotu do každého pokoje při každé situaci a skvěle spolupracuje se stínící technikou.

Více informací

Vytápění přesně ví, kdy má začít topit, aby byla v každé místnosti požadovaná teplota v určitý čas.

Inteligentní vytápění se zároveň automaticky reguluje, takže při otevření okna na vyvětrání se topení samo vypne, tudíž ušetříte energii i peníze.

V aplikaci můžete taky sledovat spotřebu energie v průběhu roku, což je dobrá věc pro odhalení možné úspory energie v domácnosti.

Není nic jednoduššího, než si přednastavit jeden z módů vytápění, pro konkrétní situace. Používané módy jsou např. párty, režim ochrany proti mrazu nebo dovolená.

Klimatizace

Vaše klimatizace bude aktivní v okamžiku, pokud předokenní žaluzie jsou v pozici, kdy odráží sluneční paprsky. Tímto Váš chytrý dům ušetří peníze i energii, které by klimatizace vydala nebýt propojení s dalšími prvky chytrého domu.

Multiroom audio

S audio multiroom si můžete nastavit ozvučení v několika místnostech najednou s různými zdroji. V obývacím pokoji Vám může hrát Vaše oblíbené CD, zatímco v kuchyni bude hrát jinému členu rodiny rádio.

Více informací

Ovládání hudby je přitom více než jednoduché. Vše můžete ovládat pomocí tlačítka, ať se bude jednat čistě o zapnutí/vypnutí hudby, zesílení/zeslabení nebo přeladění rádiové stanice.

Pouhým stisknutím tlačítka si také můžete nastavit jednotlivou scénu dle vaší nálady jako např. když budete chtít mít romantickou večeři se svou polovičkou, stačí zmáčknout tlačítko a světla nad jídelním stolem se setmí, žaluzie pomalu sjedou dolů a začne hrát pomalá romantická hudba dle Vašeho playlistu.
Snadné je taktéž nařízení budíku ve stanovený čas pomocí hudby z vašeho přehrávače.

Energie

Hlavním pilířem automatizace domu je úspora energie, která Vám ušetří ročně tisíce korun.

Více informací

Stačí si přesně definovat např. ideální teplotu vašeho domova a zaplatíte opravdu jen za to, kolik skutečně je zapotřebí.

Díky stínící technice a je jedno jestli půjde o rolety nebo žaluzie ušetříte své peníze v závislosti na slunečním svitu, úhlu postavení slunce nebo intenzity teploty slunečního záření.

Stisknutím tlačítka odpojíte zároveň spotřebiče, které jsou v pohotovostním režimu. I díky těmto zařízení Vám stále vyskakují nemalé částky z Vaší peněženky.

Nechte svá světla automaticky ztlumit při snížení denního světla a šetřete energii. Využívejte zároveň vlastní vyrobené energie. Integrace fotovoltaiky maximalizuje vlastní spotřebu, zatímco se elektrická energie nabíjí.

FVE

FVE integrovanou do systému inteligentní elektroinstalace maximálně efektivně využijete vyrobenou energii s fotovoltaických panelů včetně statistiky vyrobené a spotřebované energie.

Přístupový systém

S biometrickou čtečkou otisku prstu je nejjednodušší přístup k vašemu domu, kdy máte klíč od vašeho domu (garáže, branky) stále při sobě.
Po odemknutí se mohou automaticky rozsvítit světla v předsíni, v obýváku začne hrát hudba nebo se zvýší teplota o 2°C.

Alarmy, kamery

Zabezpečovací a kamerové systémy v rodinných domech jsou dnes samozřejmostí. Začleněním alarmu a kamer do elektroinstalace chytrého domu lze zvýšit užitnou hodnotu systému

Více informací

Pohybové detektory alarmu lze využít i k rozsvícení světel v případě průchodu. Vratový kontakt upozorní na otevřená garážová vrata. Dveřní kontakty mohou posloužit i k vyjetí předokenních žaluzií při otevření dveří na terasu atd. V případě poplachu kromě přenosu zprávy na bezpečnostní agenturu mohou vyjet žaluzie, rozsvítit se všechna světla v domě, a taky se může rozehrát hlasitá hudba z reprosoustavy Vašeho domácího kina.

Sauna a bazén

Hlavním pilířem automatizace domu je úspora energie, která Vám ušetří ročně tisíce korun.

Více informací

Ovládání na dálku, saunovací režimy, regulace, řízení teploty či vlhkosti, světla atd.
Můžete si aktivovat saunu na dálku přes mobilní telefon a při příchodu bude vaše sauna už pěkně vyhřátá.

Systém se stará o nejlepší kvalitu vody Vašeho bazénu bez námahy. Může filtrovat, proplachovat, čistit, cirkulovat, vypouštět nebo uzavřít.

Rekuperace

Větrání místností vašeho domu probíhá i při zavřených oknech. Systém rekuperace je podřazený systému automatizace. Při odchodu z domu se rekuperační jednotka automaticky přepne do režimu minimálního provětrání. Po příchodu se spustí standardní větrání. Zvýšený režim lze automaticky spustit například v koupelně při zvětšené vlhkosti, popřípadě v celém domě na základě čidla CO2. Možnost ručního spínání nebo vypnutí je samozřejmostí.

Garážová vrata

V systému chytré elektroinstalace je možné ovládání garážových vrat pomocí dálkového ovladače nebo mobilním telefonem.

Více informací

Při otevírání vrat se automaticky vypne zabezpečovací systém a rozsvítí světlo. V případě, že vrata neuzavřete, systém vás upozorní a garáž tak nezůstane otevřená přes noc.

Nabíjecí stanice

Nabíjejte elektromobil chytře a levně. Díky nabíjecí stanici je nabíjení 10x rychlejší než z běžné zásuvky.

Více informací

Připojením fotovoltaického systému do chytrého domu, lze elektromobil cíleně nabít vlastní vyrobenou elektřinou. Popřípadě nastavit nabíjení na výhodnější noční tarif. Díky vizualizaci je nastavení jednoduché. Lze taky vyčíst aktuální stav i historická data.

Videovrátný

S domácím videotelefonem budete vědět, kdo právě stojí u Vašich dveří.

Více informací

Komunikace s hostem s podporou Apps může probíhat i když právě nejste doma. Komunikace a otevření dveří je tak možné např. z vaší zahrady.

Back to Top